TE Connectivity CRG0603F10R
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Molded SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity CRG0603F10R.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Datasheet3 pagesIl y a 16 ans
Farnell
Master Electronics
Future Electronics
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.27%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Thailand, UK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603FR-1010RL
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0710RL
Yageo GroupAC0603FR-0710RL
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 9.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 10ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRG0603F10R fournies par ses distributeurs.
RES, 10R, 0.1W, 0603, THICK FILM; Available until stocks are exhausted Alternative available
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, THICK FILM, RES 10 OHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%, SMT, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRG0603 1% 10R
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRG Neohm 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 10Ohm ±200ppm/C
Special Order: CRG0603 1% 10R Resistance Value: 10 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 10 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0603F10R | Internal Number: 1622831-1 | Alias Number: CRG0603F10RJIT | TE Connectivity | NEOHM