TE Connectivity CRG0402J330K
Res Thick Film 0402 330K Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
Datasheet8 pagesIl y a 1 an
Farnell
element14 APAC
TE Connectivity
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0402 330K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 300K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 300K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-07330KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 330kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402JR-07300KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 300kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 360kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRG0402J330K fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 330 Kohm, 63 Mw, - 5%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 330000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 5% 330K
Thick Film Resistor CRG 0402 5% 330K
Resistor, 330K, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:330kohm; Product Range:CRG Series; Voltage
Special Order: CRG0402 5% 330K Resistance Value: 330K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 330K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRG0402J330K | Internal Number: 3-1622826-3 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 330K, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 330kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (27-Jun-2018); Climatic Category: 55/125/56; External Depth: 0.35mm; External Length / Height: 1mm; External Width: 0.5mm; Full Power Rating Temperature: 70°C; Insulation Resistance: 1000Mohm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 100V; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device; Tape Width: 8mm; Temperature Coeff. +: 200ppm/°C; Temperature Coeff. -: 200ppm/°C; Tolerance +: 5%; Tolerance -: 5%; Voltage Rating V DC: 50V