TE Connectivity CRG0402J22K
Res General Purpose Thick Film 0402 22k Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity CRG0402J22K.
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
TE Connectivity
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0402 22K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 20K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 24K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 24K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-0722KL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402JR-0722KL; 22 kOhm; 0402; 5 %; Thick Film
Yageo GroupAC0402JR-0722KL
Res Thick Film 0402 22K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRG0402J22K fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 22000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR, THICK FILM, RES 22 KILOHMS, PWR-RTG 0.063 W, TOL 5%, SMT, 0402
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Crg Series, 22 Kohm, 63 Mw, 5%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRG0402J22K
Special Order: CRG0402 5% 22K Resistance Value: 22K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 22K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRG0402J22K | Internal Number: 2-1622826-5 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 22K, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 22kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (27-Jun-2018); Climatic Category: 55/125/56; External Depth: 0.35mm; External Length / Height: 1mm; External Width: 0.5mm; Full Power Rating Temperature: 70°C; Insulation Resistance: 1000Mohm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 100V; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device; Tape Width: 8mm; Temperature Coeff. +: 200ppm/°C; Temperature Coeff. -: 200ppm/°C; Tolerance +: 5%; Tolerance -: 5%; Voltage Rating V DC: 50V