TE Connectivity CRG0402J100K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 100000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Datasheet2 pagesIl y a 20 ans
Farnell
Master Electronics
JRH Electronics
TE Connectivity
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0402 110K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 91K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-07100KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402JR-07100KL
Yageo GroupRC0402JR-07110KL
Res Thick Film 0402 110K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 97.6kOhm 0.063W 1/16W
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRG0402J100K fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0402 100K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, Thick Film, Res 100 Kilohms, Pwr-Rtg 0.063 W, Tol 5%, SMT, 0402 | TE Connectivity CRG0402J100K
Thick Film Resistors-SMD CRG0402 5% 100K
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 200ppm/C 100kOhm 63mW
RES, THICK FILM, 100K, 5%, 0.125W, 0402; Resistance:100kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Volta
CRG0402 5% 100K Resistance Value: 100K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 100K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRG0402J100K | Internal Number: 1622826-2 | TE Connectivity | NEOHM