TE Connectivity CRG0402F300K
Res Thick Film 0402 300K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Master Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-24.73%
Introduction Date2009-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402FR-07300KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 300kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07300KL
Yageo GroupRC0402FR-07301KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 301kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F270K
Res Thick Film 0402 270K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0402 330K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 316K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRG0402F300K fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Thick Film Resistors-Smd Crg0402 1% 300K |Neohm Te Connectivity CRG0402F300K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 300000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 300K
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,300K 1% 0.063W
Special Order: CRG0402 1% 300K Resistance Value: 300K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 300K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F300K | Internal Number: 4-1676480-6 | TE Connectivity | NEOHM