TE Connectivity CRG0402F1K6
Res Thick Film 0402 1.6K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity CRG0402F1K6.
JRH Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
IHS
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-48.57%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402FR-071K6L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.6kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 1.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-071K5L
62.5Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 1.5K 0402 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupRC0402FR-071K69L
Res Thick Film 0402 1.69K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor Thick Film 0402 1.5k Ohm 1% 1/16w ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Res Thick Film 0402 1.54K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRG0402F1K6 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1600ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 1.6KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 1.6 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F1K6
SMD Resistor 0402 1.69KΩ ±1% 1/16W ±100ppm/℃
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 1K6
Special Order: CRG0402 1% 1K6 Resistance Value: 1.6K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 1.6K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F1K6 | Internal Number: 2-1676480-7 | TE Connectivity | NEOHM