TE Connectivity CPF0402B174KE1
174 kOhms 0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
Fiches techniques et documents
Future Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
TE Connectivity
element14 APAC
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-53.48%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
On a Reel of 500, KOA 180kO 0402 (1005M) Thin Film SMD Resistor ±0.1% 0.06W - RN73H1ETTP1803B25
TE Connectivity3-1879216-4
Res Thin Film 0402 180K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity3-1879216-3
SMD Chip Resistor, 160 kOhm, ± 0.1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thin Film, Precision Low TCR
Yageo GroupRT0402BRD07191KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 191000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 182000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD07169KL
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 169kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CPF0402B174KE1 fournies par ses distributeurs.
CPF Neohm 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 174kOhms 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, 0402
RES, 174K, 0.1%, 0.063W, 0402, THIN FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 174kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)