TE Connectivity AVP22MAIBFE0DT5A04
Pushbutton Switch, SPST, 1A, 24VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
Farnell
TE Connectivity
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2025-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity AVP22MAIBFE0DT5A04 fournies par ses distributeurs.
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Momentary RGB Illuminated Ring Flat Button 22mm 1A 24V Panel Mount
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 1A, 24V, PANL; Contact Configuration:SPST-NO; Actuator / Cap Colour:Natural; Product Range:AVP Series; Switch Operation:Momentary; Illumination Colour:Red, Green, Blue; Switch Terminals:Wire Le
AVP22M FLAT AIB RGB R 500MM/1X6 Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AVP22MAIBFE0DT5A04 | Internal Number: 2342842-2 | TE Connectivity | ALCOSWITCH