TE Connectivity AV2510M712Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Illuminated 3A 250VAC Quick Connect Panel Mount
Fiches techniques et documents
JRH Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
TE Connectivity
Farnell
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2020-06-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity AV2510M712Q04 fournies par ses distributeurs.
Anti-Vandal Push Button Switch Solder Terminals Moving Ring Led Plus Power
Vandal Resistant Sw, Spst, 3A, 250Vac; Contact Configuration:Spst-No; Actuator/Cap Colour:Natural; Product Range:Av25 Series; Switch Operation:Off-(On); Illumination Colour:Blue; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A;rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity AV2510M712Q04
AV25 SPM 3A MOVING RING POWER BLUE 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV2510M712Q04 | Internal Number: 2317658-5 | TE Connectivity | ALCOSWITCH