TE Connectivity AV1910DA12T5Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Momentary 3A 250 VAC Wire Leaded Panel Mount
Fiches techniques et documents
JRH Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
TE Connectivity
Farnell
Sager Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity AV1910DA12T5Q04 fournies par ses distributeurs.
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 3A, 250VAC; Contact Configuration:SPST-NO; Actuator / Cap Colour:Natural; Product Range:AV19 Series; Switch Operation:Off-(On); Illumination Colour:Green, Red; Switch Terminals:Wire Leaded; Con
AV19 SPM 3A SPOT LOGO R&G 12V FL Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV1910DA12T5Q04 | Internal Number: 3-2316542-0 | TE Connectivity | ALCOSWITCH