TE Connectivity ANT-916-CW-RCS
916MHz RCS Series Reduced Height Right Angle 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, RP-SMA Connector
Fiches techniques et documents
TE Connectivity
Datasheet4 pagesIl y a 2 ans
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
Datasheet8 pagesIl y a 2 ans
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Datasheet15 pagesIl y a 2 ans
Datasheet13 pagesIl y a 2 ans
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Datasheet3 pagesIl y a 2 ans
Datasheet2 pagesIl y a 2 ans
Datasheet2 pagesIl y a 2 ans
Datasheet4 pagesIl y a 2 ans
Datasheet7 pagesIl y a 2 ans
Technical Drawing1 pageIl y a 3 ans
IHS
JRH Electronics
Sager Electronics
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+17.16%
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2015-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityANT-916-MHW-RPS-S
916MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, RP-SMA Connector
TE Connectivity / AMPANT-916-MHW-SMA-S
916MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, SMA Connector
TE ConnectivityANT-916-OC-LG-RPS
916MHz OC Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Tilt/Swivel, RP-SMA Connector
Yageo GroupW5017
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 868MHz-928MHz, Vertical, SMA Connector
Yageo GroupW1063
ANTENNA, WHIP, 868-928MHZ, 3DBI; Available until stocks are exhausted Alternative available
Rf Antenna, Whip, 868-928Mhz, 2Dbi Rohs Compliant: Yes |Pulse Electronics W5012
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity ANT-916-CW-RCS fournies par ses distributeurs.
Antenna 1/4 Wave R-Angle 916MHz RPS
Antenna Omni-Directional -1.7dBi Gain 930MHz
RCS Weatherized 1/2 Wave Whip, 916MHz, RPSMA Right Angle
3.3dB 1.9 50¦¸ 915MHz 150MHz 53.5mm*16.6mm*53.5mm
RF ANTENNA, 902 TO 930MHZ, 4.8DBI;
ANTENNA 1/4 WAVE R-ANGLE 916MH
ANT-916-CW-RCS, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
RF ANT 916MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Rf Antenna, 902 To 930Mhz, 4.8Dbi; Antenna Type:Lorawan/Sigfox/Weightless-P/Wifi; Frequency Min:902Mhz; Frequency Max:930Mhz; Antenna Mounting:Rp Sma Connector; Gain:4.8Dbi; Vswr:2; Input Power:5W; Input Impedance:50Ohm Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-916-CW-RCS
Antenna 1/4 Wave R-Angle 916MHz RPS Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: LoRaWAN LPWAN Communication Protocol: LoRaWAN Wi-Fi LPWAN Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band LoRaWAN | Antenna | Part Number: ANT-916-CW-RCS | Internal Number: ANT-916-CW-RCS | TE Connectivity |