TE Connectivity 36502A1R8JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 250MHz 16Q-Factor 170mA 0805 T/R
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Master Electronics
Sager Electronics
JRH Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 210mA 1.45Ohm DCR 1008 T/R
Ind Power Molded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 210mA 1008 Blister Plastic T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 28Q-Factor Ferrite 0.3A 2.6Ohm DCR 1008 T/R
Ind Chip Wirewound 1.8uH 5% 7.9MHz 30Q-Factor Ceramic 310mA 1210 T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity 36502A1R8JTDG fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 1.8 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.17 A, SMT, 0805
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
3650 0805 1.8uH 5% 2K RL Inductance: 1.8 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 170 mA DC Resistance: 2.5 Ω Package Size Code: 0805 High Frequency & Rf Inductor | 1.8 µH High Frequency 170 mA 2.5 Ω | Part Number: 36502A1R8JTDG | Internal Number: 7-1624113-0 | TE Connectivity | Sigma