TE Connectivity 36501E56NJTDG
56 nH Unshielded Wirewound Inductor 100 mA 970mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Master Electronics
Sager Electronics
Farnell
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.16%
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Wurth Elektronik744765156A
200MHz 1.76GHz 100mA 22@200MHz 56nH 970m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*550¦Ìm*600¦Ìm
Wurth Elektronik744765151A
200MHz 1.75GHz 100mA 25@200MHz 51nH 820m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*550¦Ìm*600¦Ìm
Inductor RF Chip Thin Film 56nH 5% 300MHz 9Q-Factor 100mA 3.9Ohm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.056uH 5% 300MHz 7Q-Factor 0.1A 5.6Ohm DCR 0201 T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity 36501E56NJTDG fournies par ses distributeurs.
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.056 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.1 A, SMT, 0402
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, SMD, 0402
INDUCTOR, 56N, 5%, 0402 CASE; Inductance: 56nH; Product Range: 3650 Series; DC Current Rating: 100mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.97ohm; Inductance T
3650 0402 56nH 5% 2K RL Inductance: .056 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 100 mA DC Resistance: .97 Ω Package Size Code: 0402 0.056 µH High Frequency 100 mA .97 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36501E56NJTDG | Internal Number: 5-1624112-7 | TE Connectivity | Sigma