TE Connectivity / P&B S90R11ABD1-24
Power Relay 24VAC 8.7Ohm 20A DPDT(50.8x50.3x77.47)mm Plug-In Impulse Relay
Obsolete
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 18 ans
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-01-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-07
LTD Date2019-03-29
Pièces détachées
TE Connectivity2-1393127-1
Power Relay 24VAC 20A DPDT (( 85.73mm 63.8mm 63.5mm))
Power Relay 24VAC 75Ohm 20A DPDT(38.73x35.56x73.66)mm Socket
TE Connectivity187-32Q200
Relay; 20 A; 24 VDC; 2 Form C, DPDT, 2 C/O; 72 Ohms; Solder/0.250 Quick Connect
TE Connectivity / P&BS87R11A2B1D1-24
S87R Series Industrial Relay 20 A DPDT 24 VAC 32 Ohm 4 VA Quick Connect/Solder Terminal
TE Connectivity / P&BS87R7A2B1D1-24
Power Relay 24VAC 32Ohm 20A DPST-NO(52.6x41.1x61.5)mm Flange Industrial Relay
TE Connectivity / P&BS89R11AAC1-24
Power Relay 24VAC 8.7Ohm 15A DPDT( (50.8mm 50.3mm 77.47mm)) Plug-In Impulse Relay
TE Connectivity / P&BS90R11ABD1-240
Power Relay 240VAC 1.084KOhm 20A DPDT(50.8x50.3x77.47)mm Plug-In Impulse Relay
TE ConnectivityS89R11AAC1-120
Electromechanical Relay DPDT 15A 120VAC 260Ohm Plug-In
TE ConnectivityS89R11APP1-120
Electromechanical Relay 120VAC 260Ohm 15A DPDT(61.11x45.24x91.14)mm Plug-In Impulse Relay
TE ConnectivityS89R11DAC1-12
Electromechanical Relay 12VDC 22.5Ohm 15A DPDT(50.8x50.3x77.47)mm Plug-In Impulse Relay
TE ConnectivityS89R11DAC1-24
IMPULSE RELAY, DPDT, CHASSIS MOUNT, 24VDC/15A/277VAC, QUICK CONNECT, S89R SERIES
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity / P&B S90R11ABD1-24 fournies par ses distributeurs.
RELAY, E-MECH, LATCHING, DPDT, CUR-RTG 20A, CTRL-V 24AC, VOL-RTG 277AC, PANEL MOUNT
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 9000mW (Coil), 20A (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
POWER RELAY, DPDT, 24VAC, 20A, PLUG IN;; POWER RELAY, DPDT, 24VAC, 20A, PLUG IN; Contact Configuration:DPDT; Coil Resistance:8.7ohm; Relay Mounting:Quick Connect ; Carry Current:20A; Coil Current:375mA; Coil Type:AC Bistable; Coil Voltage VAC Nom:24V; External Depth:68.6mm
Relay, Dpdt, 250Vac, 125Vdc, 15A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:15A; Product Range:S90R Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Latching Single Coil; Contact Voltage Vac:250V; Carry Current:20Arohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity S90R11ABD1-24