TE Connectivity / P&B PRD-3AG0-240
Power Relay 240VAC 30A SPST-NO-DM(63.3mm 63.75mm 57.9mm)
Obsolete
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Electro Sonic
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-76.03%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-03-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2011-11-30
LTD Date2012-02-29
Pièces détachées
PanasonicHE1AN-Q-DC48V
HE Series 30 A SPST 48 VDC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
PanasonicHE1AN-AC48V
Power Relay 48VAC 30A SPST-NO(50x33x46.2)mm Plug-In
PanasonicHE1AN-DC48V
Relay Power SPST-NO 277VAC 48VDC Quick Connect Carton/Case
TE Connectivity / P&BKUHP-1A51-240
Electromechanical Relay 240VAC 7.2KOhm 30A SPST-NO(73.66x35.71x38.89)mm Flange Industrial Relay
TE Connectivity1-1393210-8
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V / Power Relay 24VDC 30A SPST-NO(32.51x27.43x20.4)mm THT
TE Connectivity2-1419104-1
Electromechanical Relay 24VDC 576Ohm 30A SPST-NO (32.51x27.43x27.94)mm THT Industrial Relay
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity / P&B PRD-3AG0-240 fournies par ses distributeurs.
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 9800mW (Coil), 30A (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount