TE Connectivity / Holsworthy RP73PF1E76R8BTDF
Res Thin Film 0402 76.8 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Obsolete
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Farnell
Newark
TE Connectivity
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-53.07%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-10-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-04-21
LTD Date2025-04-28
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity / Holsworthy RP73PF1E76R8BTDF fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 76.8ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Precision High Power Thin Film 0402 76.8 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
RES, 76R8, 0.1%, 0.1W, 0402, THIN FILM; Resistance:76.8ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Power; Voltage Ra
Special Order: RP 1E 0.1W 76R8 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 76.8 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Number of Terminations: 2 Surface Mount Resistor | 76.8 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1E76R8BTDF | Internal Number: 8-2176309-6 | TE Connectivity