TE Connectivity RP73PF1E147KBTDF
Res Thin Film 0402 147K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Fiches techniques et documents
Electro Sonic
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
IHS
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,608
Authorized Distributors
6
Resistance
147 kΩ
147 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2017-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity RP73PF1E147KBTDF fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 147000ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Precision High Power Thin Film 0402 147k Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
RES, 147K, 0.1%, 0.1W, 0402, THIN FILM; Resistance:147kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Power; Voltage Ra
Special Order: RP 1E 0.1W 147K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 147K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 147K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1E147KBTDF | Internal Number: 2176313-5 | TE Connectivity | Holsworthy