TE Connectivity / CGS TLM2HER056JTE
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.056 Ohm 5% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Upverter
Datasheet5 pagesIl y a 10 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2025-04-21
LTD Date2025-04-28
Pièces détachées
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 56mOhm 1% Emboss T/R
PanasonicERJ-B1CJR056U
Res Thick Film 2010 0.056 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity / AMP3-2176157-2
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.056 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Res Thick Film 2010 0.056 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1000ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES LOW RESISTANCE 2010 0.056 OHM 1/2W 1% SMD
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity / CGS TLM2HER056JTE fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.75W, 0.056ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
CURRENT SENSE RES, 0R056, 5%, 750 MW
Power Inductors - SMD TLM 2010 0.75W R056 5% 100PPM 4K RL
Surface Mount Resistors, Current Sensing Resistor, 2 Termination, 2010, Taped & Reeled, 5 %, Foil, Resistance Class Up to 1kΩ, .056 Ω, .75 W, CGS TLM