TE Connectivity RSS3W33RJTB
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity RSS3W33RJTB.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Electro Sonic
TE Connectivity
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,000
Authorized Distributors
4
Resistance
33 Ω
33 Ω
Mount
Axial
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Power resistor
Metal Oxide
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
300 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2014-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityEP3WS33RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 33ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176081-4
TE CONNECTIVITY EP1WS33RJ Through Hole Resistor, 33 ohm, 500 V, Axial Leaded, 1 W,5%, EP Series
TE Connectivity2176078-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 33ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT33R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 33ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT33R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 33ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT33R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 33ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity RSS3W33RJTB fournies par ses distributeurs.
RSS3W33RJTB, TE CONNECTIVITY /CGS BRAND
RSS3 33R 5% AMMO PK
Special Order: RSS3 33R 5% AMMO PK Resistance Value: 33 Ω Element Type: Metal Oxide Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 3 W Through-Hole Resistor | 33 Ω Metal Oxide Film Power Resistor 5 % | Part Number: RSS3W33RJTB | Internal Number: 2-1624246-8 | Alias Number: RSS333RJTB | TE Connectivity | CGS