TE Connectivity / CGS RLP73K3AR91FTDF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.91ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Obsolete
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
TE Connectivity
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2014-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2025-04-21
LTD Date2025-04-28
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TRQFR91U
ERJ Series 2512 0.91 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW Series 2512 1 W 1 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRL2512FK-070R82L
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2512FK-071RL
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512FK-071RL
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-1TRQFR82U
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 820 mΩ, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQFR82U
TE Connectivity4-2176057-9
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 910m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ-C1BFR91U
Res Thick Film 1020 0.91 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res Thick Film 2512 820m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ-C1BF1R0U
Res Thick Film 1020 1 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1020 0.825 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity / CGS RLP73K3AR91FTDF fournies par ses distributeurs.
Current Sense Resistors - SMD RLP73K 3A R91 0.01
RLP73K3AR91FTDF, TE CONNECTIVITY /CGS BRAND
RLP73K 3A R91 1% 1K RL Resistance Value: .91 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Current Sensing Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Number of Terminations: 2 0.91 Ω Thick Film Current Sensing Resistor 1 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RLP73K3AR91FTDF | Internal Number: 4-2176057-8 | TE Connectivity