TDK VLS252012HBX-6R8M-1
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.94A 0.372Ohm DCR 1008 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK VLS252012HBX-6R8M-1.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.73%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 1.34A 0.144Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 1.4A 0.1176Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.87A 0.468Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.75A 0.406Ohm DCR 1008 T/R
Descriptions
Descriptions de TDK VLS252012HBX-6R8M-1 fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Metal Core-Core, SMD, 1008
FIXED IND 6.8UH 1.15A 372MOHM SM
Surface Mount Power Inductor, Vls-Hbx-1 Series, 6.8 H, 20%, Shielded, 0.372 Ohm, 1.1 A |Tdk VLS252012HBX-6R8M-1
SMD / SMT Inductors (Coils), L=6.8μH, L x W x T :
FIXED IND 6.8UH 1.15A 372 MOHM
Power Inductors 6.8µH ±20% 2520 1.20mm 2.50 x 2.00mm 310mΩ 940mA
VLS-HBX-1 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 6.8muH
1MHz 940mA 1.15A 6.8¦ÌH 372m¦¸ ¡À20% 1008 2.5mm*2mm*1.2mm
INDUCTOR, SHLD, 6.8UH, 20%, 1.1A
940mA 6.8uH 卤20% 940mA 1008 Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 6.8UH, 20%, 1.1A, SHLD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 1.1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.35A; Product Range: -; Power Inductor Case: 2.5mm x 2mm x 1.2mm; DC Resistance Max: 0.