TDK TFM201610GHM-1R0MTAA
Inductor Power Shielded Thin Film 1uH 20% 1MHz Metal 3.1A 0.06Ohm DCR 0806 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK TFM201610GHM-1R0MTAA.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
TDK
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+16.70%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 3.5A 2512 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Powdered Iron 3.4A 0.049Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal 3A 0.056Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal 2.7A 0.054Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal Alloy 2.7A 0.054Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal Alloy 3.3A 0.04Ohm DCR 1008 T/R
Descriptions
Descriptions de TDK TFM201610GHM-1R0MTAA fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Metal Core-Core, SMD, 0806
TFM-GHM Series 0806 1 uH ±20 % Tol. 3.8 A Unshielded Thin Film Metal Inductor
RF INDUCTOR, SHIELDED, 1UH, 3.4A, 0806 ROHS COMPLIANT: YES
SMD / SMT Inductors (Coils), L=1μH, L x W x T :
TFM-GHM 0806 (2016Metric) 0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm 1muH
1MHz 3.6A 3.1A 1¦ÌH 60m¦¸ ¡À20% 0806 2mm*1.6mm*1mm
3.1A 1uH 卤20% 0806 Power Inductors ROHS