TDK SLF7032T-4R7M1R7-2PF
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A 36mOhm DCR Blister T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK SLF7032T-4R7M1R7-2PF.
Future Electronics
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Datasheet49 pagesIl y a 13 ans
IHS
Newark
TME
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-86.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 2A 0.042Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.1A 36mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.03672Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 0.043Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.1A 0.0372Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 2A 0.072Ohm DCR 2020 T/R
Descriptions
Descriptions de TDK SLF7032T-4R7M1R7-2PF fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Power Inductors IND_7X7MM_SM 4.7µH ±20% 1.7A 30mΩ 7.00 x 7.00mm 3.20mm
Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):1.7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):-; Product Range:SLF Series; DC Resistance Max:0.03ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:7mm; Product Width:7mm RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 20%; Product Range:TDK - SLF7032 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.03ohm; DC Current Rating:1.7A; Q Test Frequency:100kHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)