TDK NL453232T-2R2J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 2.2uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 380mA 700mOhm DCR 1812 T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK NL453232T-2R2J-PF.
TDK
Datasheet6 pagesIl y a 5 ans
IHS
Newark
element14 APAC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Ind Chip Molded Bobbin Core 2.2uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 380mA 1812 T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
TAIYO YUDENLBM2016T2R2J
Inductor RF Wirewound 2.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.34A 0.702Ohm DCR 0806 T/R
Ind Power Molded 2.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 320mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor General Purpose Unshielded Wirewound 2.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor 320mA 1210 T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
Descriptions
Descriptions de TDK NL453232T-2R2J-PF fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 2.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
7.96MHz 55MHz 380mA 50@7.96MHz 2.2¦ÌH 700m¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
NL 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 2.2muH
FIXED IND 2.2UH 380MA 700MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=2.2μH, L x W x T :
FIXED IND 2.2UH 380MA 700 MOHM
INDUCTOR, SHIELDED, 2.2UH, 20%; Product Range:TDK - NL453232 Series Inductors; Inductance:2.2µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.7ohm; Q Factor:50; DC Current Rating:380mA; Self Resonant Frequency:55MHz; Q Test Frequency:7.96MHz; Inductor Case Style:1812 [4532 Metric]; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)