TDK MLG1608B47NJ
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 14Q-Factor Ceramic 400mA 0603
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK MLG1608B47NJ.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 23 ans
Newark
Future Electronics
TME
iiiC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1998-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TAIYO YUDENHK160847NJ-T
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Multi-Layer 0.047uH 5% 100MHz 17Q-Factor Ceramic 0.3A 0.7Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.047uH 5% 100MHz 15Q-Factor Ceramic 0.3A 0.7Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 700mOhm DCR 0603 Paper T/R
TAIYO YUDENHK212547NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
Descriptions
Descriptions de TDK MLG1608B47NJ fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD
HIGH FREQ IND, 47NH,400MA,5%,1.8GHz, FULL REEL
MULTILAYER INDUCTOR FOR ULTRA HIGH FREQUENCY RANGE
HIGH FREQUENCY IND, 47NH,400MA,5%,1.8GHz, FULL REEL; Product Range:MLG Series; Inductance:47nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0603 ^1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:1.4GHz; DC Resistance Max:0.6ohm