TDK CKCL44C0G1H151K085AA
Cap Ceramic Array 150pF 50V C0G 10% 0805 Pad SMD 4 Capacitor 125C T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CKCL44C0G1H151K085AA.
Newark
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Ciiva
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2011-09-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-10-31
LTD Date2019-03-31
Pièces détachées
0805 150 pF 50 V ±10 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805 / Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C T/R
50V 150pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 150pF C0G 5%
Samsung Electro-MechanicsCL21C151JBANNNC
50V 150pF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX08055A151JAT2A
0805 150 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de TDK CKCL44C0G1H151K085AA fournies par ses distributeurs.
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 150, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.85 ± 0.15
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.00015uF, Surface Mount, CHIP-8
CAP, 150PF, 50V, 10%, 0805; Capacitance: 150pF; Capacitor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Voltage Rating: 50V; No. of Elements: 4 Element; Capacitor Terminals: SMD; Product Range: CKC Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Opera
CAPACITOR ARRAY, 150PF, 50V, 0805; Capacitance:150pF; Capacitor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Voltage(DC):50V; No. of Capacitors:4Capacitors; Capacitor Terminals:SMD; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Mounting:Surface MountRoHS Compliant: Yes