TDK C2012C0G1H822K060AA
Mlcc, 0805, c0G, 50V, 8.2Nf, 0.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C2012C0G1H822K060AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C2012C0G1H822K060AA.
Tendance sur 3 mois:
-0.87%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Introduction Date2012-12-22
Pièces détachées
50V 8.2nF C0G 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 8.2nF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 8.2nF C0G 卤5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 8200 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 0805 / Cap Ceramic 0.0082uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C T/R
Descriptions
Descriptions de TDK C2012C0G1H822K060AA fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.0082uF 50V C0G 10% Pad SMD 0805 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=8.2nF, LxWxT:2x1.25x0.6mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 822, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.60 ± 0.15
8200pF ±10% 50V C0G, NP0 Ceramic Capacitor -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)