TDK C1608X6S1H105K080AC
50V 1uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C1608X6S1H105K080AC.
TME
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
TDK
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.87%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 1 - F, - 10%, X6S, 25 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Cap Ceramic 1uF 4V X6S 20% Pad SMD 0603 105C T/R
CAP CER 1UF 25V X6S 0603 / 1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
Descriptions
Descriptions de TDK C1608X6S1H105K080AC fournies par ses distributeurs.
C Series 0603 1 uF 50 V ±10 % Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Cap Ceramic 1uF 50V X6S 10% Pad SMD 0603 105C Low ESR T/R
Cap Ceramic 1uF 50V X6S 10% SMD 0603 105°C T/R