TDK B72210S2321K101
TVS Varistor, 320 V, 420 V, B722 AdvanceD, 840 V, Disc 12mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B72210S2321K101.
JRH Electronics
Datasheet35 pagesIl y a 8 ans
Farnell
Newark
_legacy Avnet
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
LittelfuseV10E320P
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 3500A, disc 10mm, RoHS
LittelfuseV10E385P
TVS Varistor, MOV, 320 V, 420 V, StandarD, 840 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
PanasonicERZ-E07A621
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Pitch: 7.5 mm Direct voltage max.: 505 V Energy: 80 J Surge current: 2500 A
PanasonicERZ-E07A561
Varistor [Panasonic Automotive & Industrial Systems] ERZE07A561 Varistor
Descriptions
Descriptions de TDK B72210S2321K101 fournies par ses distributeurs.
AdvanceD Series 510 V 3.5k A 10mm 1 Circuit Through Hole Disc Varistor
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=320Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=3500A
Varistor, 420V, 67J, Through Hole Mount |Epcos B72210S2321K101
Metal 2 Through Hole VARISTOR TVS Varistor 840V 25A 10% 0.4W
Var MOV 320VAC/420VDC 3500A 510V Radial Bulk
510V 3.5KA 1 561V 420V 320V 67J 185pF@1kHz 12mm*15mm
459V~561V 3.5kA Radial Leaded Varistors ROHS
VARISTOR, METAL OXIDE, 840V, DISC 12MM
420V 320V 510V Plugin Varistors ROHS
VARISTOR, METAL OXIDE, 840V, DISC 12MM; Voltage Rating VAC: 320V; Voltage Rating V DC: 420V; Product Range: B722 AdvanceD Series; Clamping Voltage Vc Max: 840V; Varistor Case Style: Disc 12mm; Varistor Type: Metal Oxide Varistor (MOV); Peak Surge Current @ 8/20µs: 3.5kA; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C; Peak Energy (10/1000uS): 67J; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)