TDK B59940C120A70
Epcos 2.3Ohms Protection PTC Thermistor; 17.5 (Dia.) x 3.5mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B59940C120A70.
Newark
element14 APAC
Farnell
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Epcos 2.5Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
Thermistor NTC 2.5 Ohm 20% 2-Pin Radial 2700K Bulk Automotive
VishaySL222R515
NTC Thermistor, 2.5ohm, Through Hole Mount
Epcos 2.2Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
NTPAA Series Ø10 mm 2.2 O ±15% 3.7 A LS=7.5 mm NTC Thermistor
VishaySL152R507
Descriptions
Descriptions de TDK B59940C120A70 fournies par ses distributeurs.
Thermistor PTC 2.3Ohm 25% 2-Pin Cardboard Strip
THERMISTOR, PTC; Thermistor Type:PTC; Resistance:2.3ohm; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Operating Voltage Range:80V; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:17.5mm; Current Temperature:120°C; Lead Length:35mm; Operating Temperature Max:+125°C; Operating Voltage:80V; Package / Case:Radial; Reference Voltage:63V; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 25%; Resistance Tolerance +:25%; Resistance Tolerance -:25%; Series:B599; Tripping Current:0.9A; Tripping Temperature:120°C; Voltage Rating V DC:80V
  • B59940-C120-A70
  • B59940C 120A 70