TDK B57371V2473J060
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=47kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±3%
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B57371V2473J060.
TDK
Datasheet28 pagesIl y a 7 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
element14 APAC
Farnell
EPCOS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2008-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3980K >= -3.5 T/R
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=47kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±5%
PanasonicERT-J1VV473J
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4750K Paper T/R
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4108K Paper T/R
PanasonicERT-J1VR473J
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4300K T/R
PanasonicERT-J1VP473J
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4100K Paper T/R
Descriptions
Descriptions de TDK B57371V2473J060 fournies par ses distributeurs.
Tape and Reel 2 Surface Mount NTC THERMISTOR NTC Thermistor 800mum 125C 180mW 4455K
THERMISTOR, NTC, 47K, 0603; Zero Power Resistance at 25°C: 47kohm; Product Range: B57371V2 Series; Thermistor Mounting: SMD; Beta Value (K): 4480K; Thermistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Thermistor Terminals: -; Operating
THERMISTOR, NTC, 47K, 0603; Thermistor Type:NTC; Resistance:47kohm; Thermistor Tolerance:-5% to 5%; Beta Value (K):4480K; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Thermistor Case Style:0603; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Operating Temperature Max:125°C; Package / Case:0603; Power Dissipation Ptot Max:180mW; Resistance Tolerance:± 5%; Series:B573; Temperature Upper Limit Beta Value:100°C