TDK B41252A6129M000
Aluminum Aluminum Electrolytic Capacitor 20% 12mF 50V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B41252A6129M000.
Farnell
Ciiva
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-04-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConESMH630VNN123MA45T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 12000uF
United Chemi-ConESMH630VSN123MA45T
Cap Aluminum Lytic 12000uF 63V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.021 Ohm 6190mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMH630VSN123MA45S
PanasonicECE-C1HA123EA
Cap Aluminum 12000uF 50V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.028 Ohm 4500mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLPX123M063E9P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 63V 12000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLPX123M035H3P3
Cap Aluminum Lytic 12000uF 35V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.044 Ohm 4270mA 3000h 85C
Descriptions
Descriptions de TDK B41252A6129M000 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount
卤20% 4.78A@120Hz 10mm 50V 12000uF Plugin,D35xL47mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP, 12000µF, 50V, ALU ELEC, SNAP-IN; Capacitance: 12000µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: B41252 Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Capacitan; Available until stocks are exhausted Alternative available
Cap, Alu Elec, 12000Uf, 50V, Snap-In; Capacitance:12000Μf; Voltage(Dc):50V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Diameter:35Mm Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B41252A6129M000