TDK B32653A6104J000
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B32653A6104J000.
TDK
Datasheet61 pagesIl y a 5 ans
IHS
Ciiva
EPCOS
Farnell
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Yageo GroupR76PN31004030J
Yageo GroupR75PI31004030J
PanasonicECW-FA2J104JQ
Ecwf(A), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FA2J104JQ
PanasonicECW-FA2J104JB
Cap Film 0.1uF 630V PP 5% (18.2 X 5.2 X 15.4mm) Radial 7.5mm 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de TDK B32653A6104J000 fournies par ses distributeurs.
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.1uF, 630V DC, 6mm(W) x 15mm(H) x 26.5mm(L)
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 100nF 250V
FILM CAP MKP BOX 0.1µF 5% 630Vdc LS 22.5mm
CAPACITOR, 0.1UF 630V CAPACITOR, 0.1UF 630V; CAPACITANCE:0.1UF; VOLTAGE RATING, AC:250V; VOLTAGE RATING, DC:630V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLYPROPYLENE; TOLERANCE, :5%; TOLERANCE, -:5%; TEMP, OP. MAX:100(DEGREE C); TEMP, OP. ;ROHS COMPLIANT: YES
CAPACITOR, 0.1UF, 630V; SVHC:Dibutyl phthalate; Capacitance:0.1µF; Tolerance, Capacitance:± 5%; Voltage, Rating:630V dc; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene; Case Style:Radial; Lead Spacing:22.5mm; Termination Type:Radial Leaded; Temp, Op. Max:100°C; Temp, Op. Min:-55°C; Climatic Category:55/100/56; Dielectric Material:; External Depth:15mm; External Length / Height:26.5mm; Flammability Rating:UL94V-0; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Terminal Type:Radial Leaded; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating, AC:250V; Voltage Rating, DC:630V; Width, External:6mm