TAIYO YUDEN MBKK2012T2R2M
Inductor PowerChip Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Metal 0.85A 0.29Ohm DCR 0805 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TAIYO YUDEN MBKK2012T2R2M.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 4 ans
element14 APAC
Master Electronics
Future Electronics
Taiyo Yuden SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+13.48%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.05A 228mOhm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 0.95A 0.225Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2520/1008
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 840mA 290mOhm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.15A 0.195Ohm DCR 0806 T/R
Descriptions
Descriptions de TAIYO YUDEN MBKK2012T2R2M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Metal Core-Core, SMD, 0805
Metal Wire-wound Chip Power Inductors (MCOIL™, MB series), 0.85A, 2.2 uH, ± 20 %, 0805, RoHS
Taiyo Yuden SCT
INDUCTOR, 2.2UH, 20%, 0805, 0.85A; Induc; INDUCTOR, 2.2UH, 20%, 0805, 0.85A; Inductance: 2.2µH; DC Resistance Max: 0.29ohm; Self Resonant Frequency: -; DC Current Rating: 850mA; Inductor Case / Package: 0805 ^2012 Metric]; Pr
Inductance:2.2Μh; Dc Resistance Max:0.29Ohm; Self Resonant Frequency:-; Dc Current Rating:850Ma; Product Range:Mcoil Mb Series; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; Core Material:Metal; Product Length:2Mm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden MBKK2012T2R2M.