TAIYO YUDEN LP12352R7206
Cap Supercap 2F 2.7V 20% (12.5 X 35mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.04 Ohm 70C
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TAIYO YUDEN LP12352R7206.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
Future Electronics
Taiyo Yuden SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.06%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2020-01-17
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2023-10-13
LTD Date2026-03-31
Descriptions
Descriptions de TAIYO YUDEN LP12352R7206 fournies par ses distributeurs.
LP Radial Can electric double layer capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 20F 2.7V
LP Series 2.7 v 20 F -40+85'c 12.5x35mm LS=5mm Radial Super Capacitor
SUPERCAPACITOR, 20F, 2.7V, 12.5X35MM; SUPERCAPACITOR, 20F, 2.7V, 12.5X35MM
Cylinder Type Electric Double-Layer Capacitor, 2.7V, 20F, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 2.7V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2e+07uF, Through Hole Mount
Double Layered Capacitor, 20F, 2.7V, Rad; Capacitance:20F; Voltage(Dc):2.7V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:± 20%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LP12352R7206