TAIYO YUDEN LP08152R7245
LP Series 2.7 V 2.4 F Ø8x15 mm LS=3.5 mm Radial Electric Double Layer Capacitor
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TAIYO YUDEN LP08152R7245.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Master Electronics
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-59.43%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2018-08-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de TAIYO YUDEN LP08152R7245 fournies par ses distributeurs.
Cylinder Type Electric Double Layer Capacitor 2.4F 2.7V 2-Pin Radial Leaded Through Hole
LP Radial Can electric double layer capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 2.4F 2.7V
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 2.7V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.4e+06uF, Through Hole Mount
2.4F 2.7V 120m¦¸@ 1kHz ¡À20% 15mm*17mm
DOUBLE LAYER CAPACITOR, 2.4F, 20%, RAD;; DOUBLE LAYER CAPACITOR, 2.4F, 20%, RAD; Capacitance: 2.4F; Voltage Rating: 2.7V; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Product Range: LP Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Lead Spacin
Double Layer Capacitor, 2.4F, 20%, Rad; Capacitance:2.4F; Voltage(Dc):2.7V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:± 20%; Lead Spacing:3.5Mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case/Package:Can; Esr:0.12Ohm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LP08152R7245