STMicroelectronics STM32G030K6T6TR
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 64MHz, CMOS, PQFP32
Production
Page du fabricant
Prix et stock
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-55.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2019-08-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics STM32G030K6T6TR fournies par ses distributeurs.
ARM MCU, 32-bit, ARM Cortex-M0+, 64 MHz, 32 KB, 8 KB, 32 Pins, LQFP
MCU 32-bit ARM Cortex M0+ RISC 32KB Flash 2.5V/3.3V 32-Pin LQFP T/R
Arm Mcu, 32Bit, 64Mhz, Lqfp-32 Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STM32G030K6T6TR
ARM-MSeries 64MHz LQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32LQFP / ARM® Cortex®-M0+ series Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 64MHz 32KB (32K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7)
Mainstream Value-Line Arm Cortex-M0+ MCU with 32 Kbytes of of Flash memory memory, 8 Kbytes RAM, 64 MHz CPU, 2x USART, timers, ADC, comm. I/F, 2-3.6V