STMicroelectronics STM32F070CBT6TR
Mainstream ARM Cortex-M0 Value line MCU with 128 Kbytes Flash, 48 MHz CPU, USB
Fiches techniques et documents
HQonline
Datasheet83 pagesIl y a 9 ans
Tendance sur 3 mois:
-3.37%
3DTélécharger
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Case/Package
LFQFP
LFQFP
Number of Pins
48
Max Frequency
32 MHz
32 MHz
Number of I/Os
37
Interface
USB
USB
Memory Size
128 kB
128 kB
Min Supply Voltage
2.4 V
2.4 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
Peripherals
POR, WDT
DMA, POR, WDT
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2015-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTM32F072CBT6
MCU 32-bit ARM Cortex M0 RISC 128KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP Frame
STMicroelectronicsSTM32F100CBT6B
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F071CBT6
Mainstream ARM Cortex-M0 Access line MCU with 128 Kbytes Flash, 48 MHz CPU and CEC functions
NXP SemiconductorsMKE02Z16VLD4
Kinetis KE02: 40MHz Cortex-M0+ 5V/Robust MCU, 16KB Flash, 2KB SRAM, 44-LQFP
NXP SemiconductorsMKE02Z64VLD4
Kinetis KE02: 40MHz Cortex-M0+ 5V/Robust MCU, 64KB Flash, 4KB SRAM, 44-LQFP
MCU 32-Bit MB9A110K ARM Cortex M3 RISC 96KB Flash 3.3V/5V 48-Pin LQFP
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics STM32F070CBT6TR fournies par ses distributeurs.
MCU 32-bit ARM Cortex M0 RISC 128KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP T/R / IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
STM32F Series 128 KB Flash 16 KB SRAM 48 MHz 32-Bit Microcontroller - LQFP-48
Mcu, 32Bit, 48Mhz, Lqfp-48 Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STM32F070CBT6TR
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, 48MHz, CMOS, PQFP48