STMicroelectronics ST1L05APU33R
65dB(120Hz) 650¦ÌA Fixed 1.3A 1 3.3V 3V 3.3V 7V 500mV@ 1.3A 30mV 15mV DFN , 3mm*3mm*950¦Ìm
Fiches techniques et documents
HQonline
Datasheet30 pagesIl y a 13 ans
Upverter
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-27.27%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2008-02-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsST1L05CPU33R
ST1L05 Series 1.3 A 3.3 V Fixed Output LDO BICMOS Voltage Regulator - DFN-6
STMicroelectronicsST1L05BPUR
ST1L05 Series 1.8 V 1.3 A Very Low Quiescent BiCMOS Voltage Regulator - DFN-6
STMicroelectronicsST1L05PU25R
ST1L05 Series 2.5 V 1.3 A Very Low Quiescent BiCMOS Voltage Regulator - DFN-6
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.25V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 3.3 V
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.2 V
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics ST1L05APU33R fournies par ses distributeurs.
ST1L05 Series 1.3 A 3.3 V Fixed LDO BICMOS Voltage Regulator - DFN-6
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.5V Dropout, BICMOS, PDSO6
Very low quiescent BiCMOS voltage regulator
LDO Regulator Pos 3.3V 1.3A 6-Pin DFN T/R
LDO Voltage Regulator, Fixed, 3 V to 5.5 V, Single Output, 300 mV Drop, 3.3 V, 1.3 A, 6 Pins, DFN-EP
稳压器, LDO, 固定, 3.3V, 1.3A, 150度;
ST1L05 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 300mV 3mm 1.3A 0C~125C
LDO, FIXED, 3.3V, 1.3A, 150DEG C;
Ldo, Fixed, 3.3V, 1.3A, 0 To 150Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:3V; Input Voltage Max:5.5V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:3.3V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics ST1L05APU33R