onsemi NCP565MN33T2G
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 3.3 V
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP565MN33T2G.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 5 ans
onsemi
Augswan
Farnell
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2003-09-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-07
LTD Date2022-07-07
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: Adj
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.5 V
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.2 V
STMicroelectronicsLD39150PU-R
LD39150 Series 1.5 A 1.22 to 5 V Ultra LDO BiCMOS Voltage Regulator -DFN-6 (3x3)
MIC94345 Series 1.2 V Fixed Output 500 mA Surface Mount LDO Regulator -TDFN-6EP
500mA Fixed Output LDO featuring Auto Discharge with Ripple Blocker Technology
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP565MN33T2G fournies par ses distributeurs.
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Voltage, Fast Transient Response, 1.5 A, V out : 3.3 V
NCP565MN33T2G, LDO VOLTAGE REGULATOR, 1.5A, 3.3 V, MAXIMUM OF 18 VIN, 6-PIN DFN
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 6DFN / 1.5 A Low Dropout Linear Regulator
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.3V Dropout, CMOS, PDSO6
NCP565 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 900mV 850mum 1.5A -40C~125C