Stackpole Electronics RMCF0201FT549R
Res Thick Film 0201 549 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
42,176
Resistance
549 Ω
549 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0201FR-07549RL
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 549Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-07499RL
Res Thick Film 0201 499 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
RC Series 0201 0.05 W 560 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-1GEF5600C
SMD Chip Resistor, 560 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
Descriptions
Descriptions de Stackpole Electronics RMCF0201FT549R fournies par ses distributeurs.
RMCF Series 0201 549 Ohm ±1 % 0.05 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 549ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR RMCF 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 549Ohm ±200ppm/C