Sensata EL240A10R-12
Solid State Relays - Industrial Mount PM IP00 SSR 280VAC 1 0A10-14VDCRN
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Sensata EL240A10R-12.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 8 ans
Newark
Sager Electronics
Electro Sonic
TME
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2010-11-18
Pièces détachées
SPST Solid State Relay Tab Panel Mount,Zero Crossing, 10 A, 8 V dc
Sensata /CrydomEL240A10-24
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 RoHS Compliant UL RECOGNIZED Solid State Relay 80C 3750V 10A
Sensata /CrydomEL240A10-12
Schneider Electric6210AXXSZS-DC3
SPST-NO Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero Crossing SCR, 10 A, 32 V dc
Schneider ElectricW6210ASX-1
Relay; 40 to 280 VAC; Solid State; 10 A; SPST-NO; 83 A; 4000 V (RMS); -40 ° C
Schneider ElectricSSR210DIN-AC
Relay; 24 to 280 VAC; Solid State; 10 A; SPST-NO; 83 A; Din Mount; 4000 V (RMS)
Descriptions
Descriptions de Sensata EL240A10R-12 fournies par ses distributeurs.
Relay SSR 9.2mA 14V DC-IN 10A 280V AC-OUT 4-Pin
SSR RELAY PANEL MOUNT IP00 280VAC/10A 10-14VDC IN INSTAN
SSR, 280VAC/10A, 10-14VDC, RN; Control Voltage Range:10V DC to 14V DC; Operating Voltage Range:24V AC to 280V AC; Load Current:10A; Relay Terminals:Quick Connect; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:3.75kV; Terminal Type:Quick Connect