Sensata DC60A20C
Solid State Relays - Industrial Mount Ssr Dc Output 48Vdc/20A 90-140Vac
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Sensata DC60A20C.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Sensata /Crydom
Electro Sonic
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Relay Solid State 7mA 32 Volt DC Input 20 Amp 264 Volt AC Output 4-Pin
Relay SSR 132V AC-IN 20A 264V AC-OUT 4-Pin
RELAY; SSR; GEN PURP; CUR-RTG 20A; CTRL-V 200-240AC; VOL-RTG 24-240AC; 4 PIN
Sensata /CrydomEL240A20-05
Relay SSR 8.5mA 8V DC-IN 20A 280V AC-OUT 4-Pin
SPST Solid State Relay Tab Panel Mount,Zero Crossing, 20 A, 27 V dc
Sensata /CrydomEL240A20-24
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 RoHS Compliant UL RECOGNIZED Solid State Relay 80C 3750V 20A
Descriptions
Descriptions de Sensata DC60A20C fournies par ses distributeurs.
Relay SSR 13mA 140V AC-IN 20A 48V DC-OUT 4-Pin
RELAY;PM IP20 SSR 60VDC/20A, 90-140VAC
Ssr Panel Mount, 90 To 140Vac, 20A, 7 To 48Vdc
Transistor Output SSR, 1-Channel, 2500V Isolation
SSR PANEL MOUNT, 90 TO 140VAC, 20A, 7 TO; SOLID STATE RELAY PANEL MOUNT, 90 TO 140VAC, 20A, 7 TO 48VDC; Control Voltage Range:90VAC to 140VAC; Operating Voltage Range:7VDC to 48VDC; Load Current:20A; Switching Mode:DC Switch; Relay Terminals:Screw; Control Voltage Type:AC