Sensata CWD4890-10
Relay; SSR; Random Turn-On; Cur-Rtg 90A; Ctrl-V 4-32DC; Vol-Rtg 48-660AC; Pnl-Mnt
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Sensata CWD4890-10.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
JRH Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.14%
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2003-07-15
Pièces détachées
Sensata /CrydomH12WD4890
H12WD Series 90 A 660 V Zero Cross DC Control Solid State Relay Panel Mount
SensataHD6090
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 3V 27.9mm 0.002A
SensataCWD4890
CW48 Series 90 A 48 to 660 V Zero Cross DC Control Solid State Relay
Schneider ElectricW6690DSX-1
Relay; 48 to 600 VAC; Solid State; 90; SPST; 1350, 1800 A; Panel Mount; 5 mA
Schneider ElectricW6690ASX-1
Teledyne RelaysSH48D95
Relay SSR 13mA 32V DC-IN 95A 510V AC-OUT 4-Pin
Descriptions
Descriptions de Sensata CWD4890-10 fournies par ses distributeurs.
SSR RELAY PANEL MOUNT IP20 660VAC/90A 4-32VDC IN INSTAN
Relay SSR 15mA 32V DC-IN 90A 660V AC-OUT 4-Pin
Solid State Relays - Industrial Mount 0.15-90A 4-32VDC
Trigger Output SSR, 1-Channel, 4000V Isolation
SCR OUTPUT RANDOM TURN ON PANEL MTD WITH INDICATOR AND FINGERSAFE COVER
Sensata / Crydom CWD4890-10 固态继电器
RS APAC
Description Solid State Panel Mount Relay Control Voltage Range:4VDC to 32VDC Operating Voltage Range:48Vrms to 660Vrms Load Current:90A Isolation Voltage:4000Vrms Control Voltage Type:DC Relay Terminals:Screw Contacts:SPST-NO
SSR, 90A, 480VAC; Control Voltage Range:4V DC to 32V DC; Operating Voltage Range:48Vrms to 660Vrms; Load Current:90A; Relay Terminals:Screw; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Approval Bodies:CE / CSA / VDE; Approval Category:UL Recognised; Blocking Voltage:1200V; Control Current Typ:10mA; Control Voltage DC Max:32V; Control Voltage DC Min:4V; Control Voltage Type:DC; External Depth:58.4mm; External Length / Height:33mm; External Width:45.7mm; I2t:7560s; Insulation Resistance:1000Mohm; Isolation Voltage:4kV; Leakage Current:1mA; Load Current Max:90A; Load Current Min:0.25A; Load Current RMS Max:90A; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Type:SCR; RMS Load Current Min:0.25A; RMS Load Voltage Max:660V; RMS Load Voltage Min:48V; Rate of Voltage Change dv / dt:500V/µs; Series:CW48; Surge Current:1350A; Terminal Type:Screw Type; Voltage Drop @ Rated Current:1.3V