Sensata /Crydom M50100SB600
M50 Diode Series 100 A 1.2 V Screw Mount Power Module
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Sensata /Crydom M50100SB600.
TME
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
element14 APAC
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1992-05-19
Pièces détachées
MicrochipMSD100-12
Diode Rectifier Bridge Single 1.2KV 100A 5-Pin Case M3
MicrochipMSD100-16
Diode Rectifier Bridge Single 1.6KV 100A 5-Pin Case M3
Diode Rectifier Bridge Single 1.2KV 200A 5-Pin Case M3
Descriptions
Descriptions de Sensata /Crydom M50100SB600 fournies par ses distributeurs.
Discrete Semiconductor Modules DIODE MODULE 240VAC 100ADC 600VP
DIODE MODULE 100A 240VAC 1500A I/P LEAKAGE, M50 DIODE SERIES
Bridge Rectifier, 600V, 100A, 1Ph
Module Power Standard 240V (600Vprm) Max
Rectifier Bridge Diode Single 600V 100A 4-Pin
CURRENT RECTIFIER CKTS SCREW MOUNT
ER - DIODE MODULE; 100A; 240VA
RS APAC
Diode Module, Bridge Rect, 1-Ph, 600V; No. Of Phases:Single Phase; Repetitive Peak Reverse Voltage:600V; Average Forward Current:100A; Bridge Rectifier Case Style:Module; No. Of Pins:-; Forward Voltage Max:1.2V Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom M50100SB600