Sensata /Crydom LR1200480D40R
Ic, normally-Open Pc-Mount Solid-State Relay, 1-Channel, module |Sensata/crydom LR1200480D40R
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Datasheet5 pagesIl y a 14 ans
Datasheet1 pageIl y a 15 ans
Datasheet4 pagesIl y a 17 ans
Electro Sonic
Sensata /Crydom
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2002-09-25
Pièces détachées
SensataHD4840
Solid State Relays - Industrial Mount PM IP00 SSR, 530VA C/40A, DC In, ZC
Schneider ElectricW6440ASX-1
Relay SSR 20mA 280V AC-IN 40A 480V AC-OUT 4-Pin
SensataHD4850
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 3V 57mm 0.004A
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 3V 27mm 0.004A
Schneider ElectricW6240ASX-1
Relay; 40 to 280 VAC; Solid State; 40 A; SPST-NO; 625 A (Non-Repetitive); AC
Schneider ElectricW6240DSX-1
Descriptions
Descriptions de Sensata /Crydom LR1200480D40R fournies par ses distributeurs.
Relay SSR 9mA 32V DC-IN 40A 530V AC-OUT 4-Pin
Mini-SIP SSR - Ratings to 2A @ 280 VAC - Triac output - DC control - Zero-crossing (resistive loads) or random-fire (inductive loads) output - Plastic encapsulated Lead time 8-10 weeks.
SSR, 530VAC/40A, DC IN, RN; Contact Configuration: -; Load Current: 40A; Relay Mounting: PCB; Relay Terminals: Through Hole; Switching Mode: Random Turn On; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017); Control Voltage Type: DC; Input Voltage: 4