Sensata /Crydom DP4R60E20
Contactor Solid State Reversing Din Rail Panel Mnt Screw 20A 13-32 VDC Dp Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Sensata /Crydom DP4R60E20.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 14 ans
TME
Master Electronics
Electro Sonic
Pièces détachées
Sensata /CrydomCKM0620
Solid State Relay, 1 Phase, Screw Clamp, DIN Rail & Panel, MOSFET
Sensata /CrydomDP4R60D20
Ssr Reversing Contactor, Panel Mount, 48Vdc/20A, |Sensata/crydom DP4R60D20
SensataDP4R60D20B
Relay SSR 20mA 15V DC-IN 20A 48V DC-OUT 8-Pin
Relay Solid State 7mA 32 Volt DC Input 20 Amp 264 Volt AC Output 4-Pin
Relay SSR 132V AC-IN 20A 264V AC-OUT 4-Pin
RELAY; SSR; GEN PURP; CUR-RTG 20A; CTRL-V 200-240AC; VOL-RTG 24-240AC; 4 PIN
Descriptions
Descriptions de Sensata /Crydom DP4R60E20 fournies par ses distributeurs.
CONTACTORS, 48V 20A 32VDC CTL; Load Current: 20A; Operating Voltage Max: 48VDC; Control Voltage Max: 32VDC; Switching Mode: -; Contactor Mounting: Panel; Contactor Terminals: Screw; Operating Voltage Min: 1VDC; Control Voltage
CONTACTORS, 48V 20A 32VDC CTL; Supply Current:2mA; Supply Voltage:32VDC; Operating Voltage:48V; Load Current Inductive:13A; Load Current Resistive:20A; Contactor Direction:Reversing; Relay Mounting:Panel; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); External Length / Height:104mm; External Width:73.5mm; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-30°C