Sensata /Crydom DC100D20
Spst-no Solid State Relay Screw Smnt, Instantaneous Mosfet, 20 A, 32 V DC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Sensata /Crydom DC100D20.
TME
Datasheet8 pagesIl y a 5 ans
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Master Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-08-29
Pièces détachées
SensataDC100D20C
SensataCMX60D20
SPST Solid State Relay Through Hole PCBMount, DC MOSFET, 20 A, 10 V dc
Sensata /CrydomCMXE60D20
Relay SSR 12mA 28V DC-IN 20A 60V DC-OUT 4-Pin SIP
Relay Solid State 7mA 32 Volt DC Input 20 Amp 264 Volt AC Output 4-Pin
Relay SSR 132V AC-IN 20A 264V AC-OUT 4-Pin
RELAY; SSR; GEN PURP; CUR-RTG 20A; CTRL-V 200-240AC; VOL-RTG 24-240AC; 4 PIN
Descriptions
Descriptions de Sensata /Crydom DC100D20 fournies par ses distributeurs.
Solid State Relays - Industrial Mount SSR DC OUTPUT 72VDC/20A 4-32VDC
Relay SSR 12mA 32V DC-IN 20A 72V DC-OUT 4-Pin
PowerPlus DC Series 20A 4 ~ 32VDC SPST-NO 1 Form A Solid State Relay
SSR, 20A, 100VDC; Control Voltage Range:4V DC to 32V DC; Operating Voltage Range:7V DC to 72V DC; Contact Configuration:-; Load Current:20A; Switching Mode:-; Relay Terminals:Screw; Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:2500V rms; Surge Current:91A
Solid State Relay, 20A, 4-32Vdc, Panel; Contact Configuration:-; Load Current:20A; Operating Voltage Max:100Vdc; Relay Mounting:Panel Mount; Relay Terminals:Screw; Switching Mode:-; Operating Voltage Min:1Vdc Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom DC100D20