Sensata /Crydom CXE240D5
Solid state relay, 15-32 VDC, zero voltage switching, 12-280 VAC, 5 A, PCB mounting, CXE240D5
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Sensata /Crydom CXE240D5.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Master Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1991-11-01
Pièces détachées
Sensata /CrydomD2W203F-11
Relay Solid State 3mA 32 Volt DC Input 3.5a 280 Volt AC Output 4-Pin Sip
SensataCX240D5
Solid State Relay (SSR) SPST-NO (1 Form A) 5VDC 125 Ohm 2A 30VDC SIP-4
SensataEZ240D5
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 4V 14mm 0.013A
LittelfuseCPC40055ST
800V AC, Zero Cross, Solid State Switch utilizing dual power SCR outputs. RoHS Compliant: Yes
RELAY; SSR; GEN PURP; CUR-RTG 5A; CTRL-V 5-24DC; VOL-RTG 24-240AC; 4 PIN
Relay; 24 VDC; Solid State; 5 A @ 100 to 240 VAC; Panel Mount; -30 ° C; 8
Descriptions
Descriptions de Sensata /Crydom CXE240D5 fournies par ses distributeurs.
Relay SSR 15mA 32V DC-IN 5A 280V AC-OUT 4-Pin SIP
CXE Series 5 A 12 to 280 V Zero Cross DC Control Solid State Relay PCB - SIP-4
RELAY, 0.06 TO 5 A (RMS), 12 TO 280 V (RMS) @ 47 TO 63 HZ, 600 VPEAK, PC, 80 C
Description Solid State PC Board Relay Control Voltage Type:DC Input Voltage Range:15VDC to 32VDC Contacts:SPST-NO Load Current:5A Load Voltage Range:12Vrms to 280Vrms Switching Mode:Zero Cross Relay Terminals:Through Hole
Solid State Relay, 5A, 15-32Vdc, Th; Contact Configuration:Spst-No; Load Current:5A; Operating Voltage Max:280Vac; Relay Mounting:Through Hole; Relay Terminals:Solder; Switching Mode:Zero Crossing; Operating Voltage Min:12Vac Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom CXE240D5