TE Connectivity FN9222R-20-06
IEC inlet filter C20, 50 to 400 Hz, 20 A, 250 VAC, 400 µH, faston plug 6.3 mm, FN9222R-20-06
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 0 an
Newark
Electro Sonic
element14 APAC
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+85.66%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2003-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity1609133-3
Mains Power Connector, 6A, 250VAC, Male, Quick Connect Terminal, Receptacle
Schurter6100.3200
6100 Series 4.8 x 0.8 mm Terminal 250 V 10 A Screw On Power Entry Module
TE Connectivity6ESRMC2
Qualtek701W-X2/03
Mains Power Connector, 15/10A, 250VAC, Male, Quick Connect Terminal, Receptacle
Qualtek703W-00/04
Conn Power RCP 3 POS ST Panel Mount 3 Terminal 1 Port Bulk
Qualtek701W-X2/04
Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Snap-In
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN9222R-20-06 fournies par ses distributeurs.
Filter, Emi, 23A, 250Vac, Qc; Capacitance:0.33Μf; Voltage Rating:250Vac; Filter Type:Emi, Rfi; Current Rating:23A; Filter Terminals:Quick Connect; Inductance Min:400Μh; Leakage Current Max:373Μa; Product Range:-; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN9222R-20-06
Power Inlet with Filter Dimensions H x W x D: 30 x 53 x 65.8 mm Resistance technical notation: 1M Termination type: Faston 6.3 x 0.8 mm, Solderable Rated voltage: 250 VAC Resistance: 1 MOhm
FN9222R-20-06 Current Rating (Max): 20 A Filtering Requirements: Filtered Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 180 µA Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 310 µA Fn9222 / Fn9222E Iec Inlet Filters – Compact Emc Solutions With Optional Earth Line Choke | 20 A Filtered 180 µA FASTON | Part Number: FN9222R-20-06 | Internal Number: 803925-SF | FN9222R-20-06 Current Rating (Max): 20 A Filtering Requirements: Filtered Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 180 µA Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 310 µA Fn9222 / Fn9222E Iec Inlet Filters – Compact Emc Solutions With Optional Earth Line Choke | 20 A Filtered 180 µA FASTON | Part# FN9222R-20-06 | Schaffner